+2 głosów
w Zwierzęta przez użytkownika
Czy świnki morskie, króliki miniaturki w domu są bezpieczne dla dziecka?

5 odpowiedzi

0 głosów
przez użytkownika
Do zakażenia może dojść także na skutek kontaktu ze zwierzętami domowymi (świnki morskie) lub hodowlanymi (króliki, owce), które często są nosicielami pałeczek Listeria. Zakażenia jelitowe wywołane przez Campylobacter (najczęściej Campylobacter jejuni i Campylobacter coli) określane są jako kampylobakteriozy. Campylobacter odpowiedzialny jest za zachorowania sporadyczne i epidemie we wszystkich grupach wiekowych, ale najczęściej - u najmłodszych dzieci. Bakterie są rozpowszechnione wśród zwierząt hodowlanych i domowych (kurczaki, indyki, koty, psy).
0 głosów
przez użytkownika (2.5k)
Jeżeli to jest małe dziecko, to wiadomo że zawsze istnieje ryzyko zakarzenia się jakimiś chorobami, szczególnie przy zwierzętach, które załatwiają się gdzie popadnie. Ich odchody są szkodliwe dla każdego,  mogą prowadzić do wielu powikłalnych chorób. Ale i tak są słodkie ♥
0 głosów
przez użytkownika (3.4k)
są bezpieczne:)
0 głosów
przez użytkownika (7.4k)
dla małego  dziecka moga być ale nie koniecznie dla starszych dzieci nie powiem że nie może być ale jeśli ktoś jest np.uczulony na śierść czy coś to może to być niebezpieczne!!!!
0 głosów
przez użytkownika (920)
wszystkie zwierzaki są kochane ;) świnki morskie są safe

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź
pytanie zadane 19 września 2013 w Zwierzęta przez użytkownika iggy (130)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 6 lutego 2012 w Zdrowie przez użytkownika niezalogowany
+1 głos
6 odpowiedzi
pytanie zadane 4 lutego 2012 w Zwierzęta przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 26 września 2023 w Inne przez użytkownika filozof (3.7k)
+1 głos
3 odpowiedzi
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...