+1 głos
w Osobiste przez użytkownika (2.5k)
Jeśli ktoś byłby tak dobry i podjął się pomocy, byłabym naprawdę bardzo wdzięczna.

Mój problem wygląda tak, że dwa lata temu "z dnia na dzień'' moja rodzina się rozsypała. Mój tata wyprowadził się, zostawił mnie ot tak i nie kontaktował się ze mną przez ostatrnie dwa lata, jednak teraz pisze do mnie sms-y od swięta. A ja czasem mam mętlik w głowie, bo przecież mam do niego ogromny żal za to, co mi zrobił (to jest w skrócie opisane, ponieważ po za tym często odbywały się poważne kłótnie-ale nie chcę o tym pisac), to z jednej strony, a z drugiej kocham go i czasem chciałabym się do niego tak mocno przytulic i opowiedziec mu co u mnie słychac itd., ale nie potrafię. (Tych cytatów może byc kilka, nie musi byc jeden)

Cały problem jest w tym, że na dzień ojca chciałabym mu wysłac bardzo mądrego sms-a (nie z zyczeniami, bo dla mnie on nie zasługuje na życzenia, życzenia w takim dniu składa sie osobom, które spełniają się w swojej roli), ale mam mętlik, tysiące myśli i nie wiem co napisac, byłabym wdzięczna, gdybyście podali mi mądre, ciekawe, wzruszające (coś w tym stylu) cytaty np. o rodzinie, o ojcu, o krzywdzie, o kłótni.

Wiem, że się rozpisałam, może pytanie wydaje siębanalne, ale dla mnie bardzo ważne, ponieważ niegddzie nie mogę znaleźc tego o co was proszę, a to jest dla mnie naprawdę ważne

Z góry dziękuję : )

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (200)
nie podam Ci cytatu, ale przyszło mi coś do głowy co może być dla Ciebie radą.

Przede wszystkim warto byłoby zaczać od wybaczenia: obojgu rodzicom i sobie (prawdziwe wybaczenie jest wtedy, kiedy nie czujesz już, że wspomnienia są bardzo emocjonalne - a skoro piszesz, że "on ni ezasługuje na życzenia", to jest jeszcze sporo emocji do uwolnienia w Tobie.) Zrób to przede wszystkim dla Siebie, bo trzymanie negatywnych emocj to niezdrowe marnowanie energii. W internecie z pewnością znajdziesz coś "w temacie" sa nawet kursy 1-2 dniowe.

Nie wiem na czym Ci zależy w tej sprawie oraz jaki masz świadome i podświadome intencje, ale np. aby uzdrowić relację najpierw trzeba uzdrowić swoje emocje.

A jeśli teraz nie wiesz jak postąpić to ... jest takie fajne powiedzenie

Zastanów się jak postąpiłaby Miłość :)

Powodzenia

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi
pytanie zadane 1 września 2022 w Gry przez użytkownika zieluss23 (120)
+3 głosów
3 odpowiedzi
pytanie zadane 4 marca 2013 w Zwierzęta przez użytkownika the person (190)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 29 czerwca 2012 w Związki przez użytkownika Juniores7 (120)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 10 listopada 2012 w Osobiste przez użytkownika Agata:) (7.4k)
0 głosów
4 odpowiedzi
pytanie zadane 18 października 2012 w Osobiste przez użytkownika Agata:) (7.4k)
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...