0 głosów
w Edukacja przez użytkownika (120)

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Aby udowodnić, że "Lilie" to ballada, należy najpierw zdefiniować, czym jest ballada.

Ballada to gatunek literacki, który charakteryzuje się narracyjnym opowiadaniem, zwykle wierszem, o niezwykłych wydarzeniach, zazwyczaj romantycznych lub tragicznych. Ballada często zawiera elementy fantastyczne i symboliczne oraz silne emocje, takie jak miłość, strach, tęsknota czy gniew.

W przypadku "Lilii" możemy zauważyć kilka cech, które wskazują na to, że jest to ballada. Przede wszystkim, utwór opowiada o niezwykłych wydarzeniach - o losach bohaterki, która zostaje oszukana przez swego ukochanego i skazana na wieczną samotność. Ponadto, w wierszu pojawiają się elementy fantastyczne, takie jak tajemnicze moce, które są przyczyną jej cierpienia. Balladowe są również silne emocje, jakie towarzyszą bohaterce - smutek, rozpacz, a także tęsknota za ukochanym.

Podsumowując, "Lilie" spełnia większość kryteriów, które definiują balladę - jest to narracyjne opowiadanie wierszem, zawierające elementy fantastyczne i symboliczne, a także silne emocje. Dlatego też możemy z całą pewnością stwierdzić, że "Lilie" to ballada.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi
+1 głos
0 odpowiedzi
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 2 października 2012 w Edukacja przez użytkownika orzelzmatmy (190)
+1 głos
0 odpowiedzi
pytanie zadane 16 lipca 2012 w Edukacja przez użytkownika smerfetka (170)
+1 głos
0 odpowiedzi
pytanie zadane 15 lutego 2012 w Edukacja przez użytkownika niezalogowany
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...