0 głosów
w Sex przez użytkownika

Mam 20 lat, 3 m-ce temu odstawiłam pigułki Logest (przerwałam ich stosowanie w połowie opakowania). 2 dni po odstawieniu pojawiła się miesiączka, kolejna wystąpiła po 20 dniach 22 lipca. 2 sierpnia kochałam się ze swoim chłopakiem, użyliśmy prezerwatywy, ale w pewnym momencie ona pękła. Nie wiem po jakim dokładnie czasie to zauważyliśmy, ale nie dłużej niż 3 minuty. Dziś jest 24 sierpnia i nadal nie mam okresu. Pojawiają się jedynie lekkie bóle w dole brzucha, które szybko mijają. 20 sierpnia robiliśmy test ciążowy (czyli 29 dnia cyklu, 18 dni po tym "wypadku")- wykazał, że nie jestem w ciąży. Dziś jest już 33 dzień cyklu, a miesiączki nadal nie ma. Czy jest możliwość, że jestem jednak w ciąży. Dodam, że przed stosowaniem pigułek (brałam je przez ok. 8 m-cy) miałam regularne miesiączki- co 27-30 dni.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika
W ciąży na pewno nie jesteś, a fakt problemów z miesiączką wynika z tego, że organizm musi teraz przystosować się ponownie do regulowania cykli, co do tej pory robiła tabletka. Po odstawieniu pigułek prawidłowo wystąpiło krwawienie. Objawy, które opisałaś wskazują, że miesiączka nastąpi w najbliższych dniach. Problem może pojawić się jeszcze w następnym terminie. Wszystko zależy od czasu, jaki zażywałaś tabletki. Odstawienie ich w połowie cyklu nieco skomplikowało sprawe, ale wszystko samo się wyrówna. Test ciążowy jest metodą stwierdzania ciąży przez wielu ginekologów, a same testy mają skuteczność porównywalną do badań laboratoryjnych.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 6 czerwca 2012 w Sex przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 6 czerwca 2012 w Sex przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 16 kwietnia 2012 w Sex przez użytkownika Wika:) (130)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 21 sierpnia 2013 w Sex przez użytkownika Paola_ (120)
+1 głos
3 odpowiedzi
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...