0 głosów
w Internet przez użytkownika (120)
Witam mam pewien problem mianowicie internet z dnia na dzień zaczął strasznie wolno działać muszę długo czekać aż załączy się stronka, wcześniej wszystko szybko fajnie działało i wiem, że to jest wina komputera ponieważ pożyczyłem bezprzewodowy internet od kolegi podłączyłem go pod mój komputer i też strasznie wolno stronki się otwierały a na jego komputerze wszystko szybko fajnie działa... Co może być przyczyną takiego nagłego zpowolnienia internetu?? próbowałem już wyczyszczać historie z przeglądarki i dysk nie jest zaśmiecony... Naprawdę niewiem jaka jest przyczyna... POMÓŻCIE!!!

2 odpowiedzi

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Nagłe spowolnienie działania internetu na twoim komputerze może mieć różne przyczyny. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem:

  1. Sprawdź prędkość łącza: Zanim zaczniesz szukać problemu na komputerze, upewnij się, że masz wystarczająco szybkie połączenie internetowe. Skorzystaj z narzędzi do pomiaru prędkości łącza, takich jak Speedtest, aby sprawdzić, czy prędkość internetu na twoim komputerze jest zgodna z umową dostawcy.

  2. Zresetuj modem i router: Czasami problemy związane z wolnym internetem mogą być spowodowane problemami na poziomie urządzeń sieciowych, takich jak modem i router. Spróbuj wyłączyć i włączyć je, aby zresetować połączenie.

  3. Sprawdź inny komputer lub urządzenie: Jeśli internet działa poprawnie na innym komputerze, to problem może być związany z twoim komputerem. W przeciwnym razie, jeśli na innych urządzeniach również występują problemy, może to wskazywać na problem z dostawcą internetu.

  4. Aktualizuj oprogramowanie: Upewnij się, że masz zaktualizowane system operacyjny i przeglądarkę internetową. Czasami przestarzałe oprogramowanie może prowadzić do problemów z wydajnością internetu.

  5. Skorzystaj z oprogramowania antywirusowego i anty-malware: Sprawdź komputer pod kątem ewentualnej obecności złośliwego oprogramowania, które może spowalniać internet. Uruchom pełne skanowanie systemu, aby upewnić się, że komputer jest wolny od wirusów i złośliwego oprogramowania.

  6. Optymalizuj ustawienia przeglądarki: W przeglądarkach internetowych możesz przeprowadzić optymalizację ustawień, np. usunąć dodatki, rozszerzenia czy pliki cookie.

  7. Sprawdź kable i połączenia: Upewnij się, że kable ethernetowe (jeśli korzystasz z połączenia przewodowego) są prawidłowo podłączone i nie uszkodzone. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, upewnij się, że sygnał jest silny i nie ma zakłóceń.

  8. Konsultacja z dostawcą internetu: Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie pomogło, skontaktuj się z dostawcą internetu. Mogą oni przeprowadzić diagnostykę i sprawdzić, czy na ich końcu nie ma problemu.

Nagłe spowolnienie internetu może być wynikiem różnych czynników, i kluczem do rozwiązania problemu jest wykrycie źródła tego problemu. Jeśli wszystkie inne urządzenia działają poprawnie, to może to sugerować, że problem leży po stronie twojego komputera. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z dostawcą internetu, aby uzyskać pomoc w diagnozie i rozwiązaniu problemu.

0 głosów
przez użytkownika (410)
Jeśli Internet wciąż działa, ale wolniej niż wcześniej, być może wykorzystałeś pulę transferu do wykorzystania z pełną szybkością oferowaną przez dostawcę usług internetowych.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 25 listopada 2012 w Uroda i Styl przez użytkownika olkomi2001 (140)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 26 marca 2012 w Internet przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 11 czerwca 2015 w Gry przez użytkownika Kunia (120)
+1 głos
0 odpowiedzi
pytanie zadane 28 czerwca 2012 w Edukacja przez użytkownika Davidvia0 (130)
0 głosów
1 odpowiedź
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...