0 głosów
w Zdrowie przez użytkownika (120)
mam 12 lat i podejrzewają u mnie tarczycę
Dostałam skierowanie do szpitala bo podejrzewają u mnie tarczyce. Jakie będą mi roić badania? szczerze to troche się boje

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (1.4k)

Rozumiem, że to może być stresujące dla Ciebie, ale dobrze, że skierowano Cię na badania w szpitalu, ponieważ tarczyca jest ważnym narządem, który wpływa na wiele funkcji w organizmie. Na podstawie wyników badań, lekarz będzie mógł zdiagnozować stan Twojej tarczycy i zalecić odpowiednie leczenie.

Typowe badania, które mogą być zalecane w przypadku podejrzenia choroby tarczycy, to:

  1. Badanie krwi - pozwala na określenie poziomu hormonów tarczycy (tyroksyny - T4, trijodotyroniny - T3) oraz hormonu tyreotropowego (TSH), który kontroluje wydzielanie hormonów tarczycy.

  2. Badanie ultrasonograficzne (USG) - pozwala na wizualizację tarczycy i ocenę jej wielkości, kształtu, a także obecność ewentualnych guzków.

  3. Scyntygrafia tarczycy - pozwala na ocenę funkcji tarczycy i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, takich jak nadczynność lub niedoczynność tarczycy.

  4. Biopsja cienkoigłowa - pozwala na pobranie próbki tkanki tarczycy do badania pod mikroskopem w celu potwierdzenia lub wykluczenia obecności guzów lub innych nieprawidłowości.

Pamiętaj, że w szpitalu zrobią wszystko, co jest konieczne, aby ustalić, co Ci dolega, i że lekarze zawsze dbają o swoich pacjentów. Jeśli masz jakieś obawy lub pytania, możesz porozmawiać o nich z lekarzem lub pielęgniarką, którzy Cię badają.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi
pytanie zadane 29 stycznia 2012 w Zdrowie przez użytkownika marta (2.2k)
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 20 grudnia 2012 w Hobby przez użytkownika margo (1.1k)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 8 marca 2015 w Zdrowie przez użytkownika nika2004 (170)
0 głosów
0 odpowiedzi
pytanie zadane 14 grudnia 2012 w Gry przez użytkownika michi003 (120)
0 głosów
1 odpowiedź
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...