0 głosów
w Zwierzęta przez użytkownika (120)
Moja samica królika zrobiła gniazdo 4 dni temu i jeszcze się nie wykaca i nie wiem teraz czy to ciąża urojona i czy ją zakacać.

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Jeśli Twoja samica królika zrobiła gniazdo i minęło już 4 dni, to może to oznaczać, że jest w ciąży. Jednakże, niektóre samice królików robią gniazda nawet jeśli nie są w ciąży, więc konieczne jest dokładne sprawdzenie, czy tak jest.

Aby sprawdzić, czy Twoja króliczka jest w ciąży, możesz wykonać delikatne uciskanie brzucha. Jeśli w jej macicy znajdują się małe, twardawe kuleczki (płody), to jest to dobry znak, że jest w ciąży. Jednakże, jeśli nie jesteś pewien/a, czy to ciąża, warto skonsultować się z weterynarzem.

Jeśli potwierdzi się, że Twoja króliczka jest w ciąży, ważne jest, aby zadbać o odpowiednie warunki dla niej i dla przyszłych młodych. Upewnij się, że ma czystą i ciepłą przestrzeń do spania, dobrą jakość żywności i regularny dostęp do świeżej wody. Możesz także skonsultować się z weterynarzem w celu uzyskania porad dotyczących opieki nad ciężarną króliczką.

Jeśli Twoja króliczka nie jest w ciąży, ale nadal nie wykaca się po kilku dniach, może to oznaczać problem zdrowotny. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z weterynarzem, aby uzyskać poradę dotyczącą dalszej opieki nad króliczką.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi
pytanie zadane 30 marca 2012 w Inne przez użytkownika Aneta717 (160)
0 głosów
3 odpowiedzi
+1 głos
1 odpowiedź
pytanie zadane 14 lutego 2013 w Zwierzęta przez użytkownika wiktoriaa9 (150)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 29 lipca 2015 w Sex przez użytkownika Koteczek0419 (120)
+1 głos
3 odpowiedzi
pytanie zadane 18 stycznia 2013 w Finanse przez użytkownika januszek (790)
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...