0 głosów
w Zdrowie przez użytkownika (120)
Dziecku wychodzą 4 zęby na raz ma luźne kupki . Je i pije normlanie ale mnie już martwi co kilka dni pojawia się luźna kupka nawet do 3 razy . Ile może trwać to

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Ząbkowanie może powodować luźne stolce u niemowląt, ponieważ proces ten może wpłynąć na układ trawienny dziecka. Jednak, w większości przypadków, biegunka związana z ząbkowaniem powinna trwać tylko kilka dni do maksymalnie tygodnia.

Jeśli twoje dziecko nadal pije i je normalnie, a jedynym objawem jest luźna kupka, to najprawdopodobniej nie ma powodu do niepokoju. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że dziecko nie odwodni się, ponieważ biegunka może prowadzić do utraty płynów i elektrolitów. Możesz skonsultować się z pediatrą, aby uzyskać poradę dotyczącą sposobów zapobiegania odwodnieniu, takich jak częste karmienie dziecka małymi ilościami płynów lub podawanie roztworów rehydracyjnych.

Jeśli luźne stolce utrzymują się dłużej niż tydzień, lub jeśli pojawią się dodatkowe objawy, takie jak wymioty, gorączka lub utrata apetytu, należy skonsultować się z pediatrą, aby wykluczyć inne problemy zdrowotne.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi
pytanie zadane 2 czerwca 2013 w Zdrowie przez użytkownika szymon150 (160)
+5 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 29 listopada 2012 w Zdrowie przez użytkownika pivoine (480)
+1 głos
2 odpowiedzi
pytanie zadane 2 lutego 2012 w Zdrowie przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...