0 głosów
w Turystyka przez użytkownika (1.4k)
Kiedy nie jechać na Seszele?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (2.2k)

Istnieje kilka okresów, w których niektórzy turyści mogą unikać podróży na Seszele z różnych powodów. Oto kilka czynników, które można wziąć pod uwagę przy planowaniu podróży:

  1. Okresy monsunowe: Na Seszelach występują dwa okresy monsunowe. Północno-zachodni monsun trwa od grudnia do marca, a południowo-wschodni monsun trwa od maja do września. W tym czasie mogą występować silne deszcze, burze i silny wiatr, co może wpłynąć na planowane aktywności na zewnątrz, takie jak plażowanie czy nurkowanie.

  2. Wysoka wilgotność: Klimat na Seszelach jest tropikalny, co oznacza, że ​​wilgotność powietrza jest wysoka przez większość roku. W okresie monsunowym wilgotność może być szczególnie uciążliwa, co może powodować dyskomfort podczas zwiedzania i aktywności fizycznych.

  3. Wysokie ceny i tłumy: Okresy wakacyjne, świąteczne i szczyty sezonu turystycznego, takie jak grudzień i styczeń, mogą być bardziej kosztowne, a także bardziej zatłoczone na Seszelach. Jeśli unikasz tłumów i wysokich cen, lepiej omijać te okresy.

  4. Czerwiec i lipiec: Pomimo tego, że to okres pomiędzy dwoma monsunami, Seszele mogą być wtedy bardziej chłodniejsze i suche. Temperatury mogą być niższe niż w innych miesiącach, a także niektóre atrakcje turystyczne mogą być zamknięte z powodu prac konserwacyjnych.

Ostatecznie wybór najlepszego czasu podróży na Seszele zależy od Twoich preferencji dotyczących pogody, aktywności i tłumów. Warto zwrócić uwagę na te czynniki i dostosować swój plan podróży, aby jak najlepiej odpowiadał Twoim oczekiwaniom i preferencjom.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 25 lipca 2023 w Turystyka przez użytkownika GordonGekko (1.4k)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 25 lipca 2023 w Turystyka przez użytkownika GordonGekko (1.4k)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 30 czerwca 2012 w Sex przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 8 lutego 2013 w Turystyka przez użytkownika marx (120)
0 głosów
3 odpowiedzi
pytanie zadane 17 października 2012 w Turystyka przez użytkownika Agata:) (7.4k)
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...