0 głosów
w Internet przez użytkownika (240)
Proszę o pomoc. W jaki sposób darmowymi narzędziami mogę zoptymalizować plik pdf w celu zmniejszenia jego rozmiaru?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Aby zoptymalizować plik PDF i zmniejszyć jego rozmiar za pomocą darmowych narzędzi, możesz skorzystać z następujących opcji:

  1. Smallpdf: Smallpdf to narzędzie online do kompresji plików PDF. Możesz odwiedzić ich stronę internetową na Smallpdf.com i przesłać swój plik PDF. Smallpdf automatycznie zoptymalizuje plik, zmniejszając jego rozmiar. Oferta bezpłatna obejmuje ograniczoną ilość kompresji, ale to jest proste i wygodne narzędzie.

  2. Preview (macOS): Jeśli używasz Maca, możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia "Podgląd". Otwórz plik PDF w "Podglądzie", a następnie wybierz opcję "Eksport jako PDF" z menu "Plik". W oknie dialogowym możesz wybrać poziom jakości, który wpłynie na rozmiar pliku PDF.

  3. Adobe Acrobat Reader (Windows, macOS): Adobe Acrobat Reader, dostępny w wersji bezpłatnej, oferuje funkcję kompresji plików PDF. Otwórz plik PDF w programie Adobe Acrobat Reader, a następnie wybierz opcję "Narzędzia" > "Kompresja pliku". Możesz dostosować ustawienia kompresji, takie jak jakość obrazów i rozdzielczość, aby zmniejszyć rozmiar pliku.

  4. Ghostscript (dla zaawansowanych użytkowników): Ghostscript to narzędzie wiersza poleceń, które umożliwia kompresję plików PDF. Możesz użyć go do dostosowywania wielu parametrów kompresji. Na przykład, aby zmniejszyć rozmiar pliku "plik.pdf" za pomocą Ghostscript, możesz użyć następującego polecenia:

    bash
    gs -sDEVICE=pdfwrite -dCompatibilityLevel=1.4 -dPDFSETTINGS=/screen -dNOPAUSE -dQUIET -dBATCH -sOutputFile=skompresowany.pdf oryginalny.pdf
  5. PDFsam (PDF Split and Merge): To darmowe narzędzie do zarządzania plikami PDF, które zawiera funkcję kompresji. Możesz wybrać plik PDF i wybrać opcję kompresji, aby zmniejszyć jego rozmiar.

Pamiętaj, że stopień kompresji wpływa na jakość pliku PDF. Wybierając zbyt niski poziom kompresji, obrazki mogą stać się rozmyte. Dlatego warto przetestować różne ustawienia, aby znaleźć odpowiednią równowagę między rozmiarem pliku a jakością.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 2 lutego 2012 w Internet przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 26 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 29 stycznia 2012 w Zdrowie przez użytkownika marta (2.2k)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 16 lutego 2012 w Uroda i Styl przez użytkownika hesoyam (120)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 3 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...