0 głosów
w Internet przez użytkownika (240)
Czym jest szyfrowanie i jakie dane są szyfrowane przez Proton?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Szyfrowanie to proces konwersji danych na nieczytelny dla osób trzecich format, który można odczytać tylko z użyciem odpowiedniego klucza. Ma na celu ochronę poufności i bezpieczeństwa danych, uniemożliwiając dostęp nieautoryzowanym osobom. ProtonMail wykorzystuje kilka rodzajów szyfrowania w celu ochrony danych użytkowników. Oto podstawowe informacje na ten temat:

  1. Szyfrowanie end-to-end: W przypadku ProtonMail, cała zawartość wiadomości e-mail jest szyfrowana end-to-end, co oznacza, że dane są kodowane na urządzeniu nadawcy i odkodowywane na urządzeniu odbiorcy. Nawet ProtonMail nie ma dostępu do treści wiadomości, ponieważ nie ma dostępu do klucza prywatnego użytkownika. Oznacza to, że tylko nadawca i odbiorca mogą odczytać treść wiadomości.

  2. Szyfrowanie w spoczynku: Szyfrowanie ProtonMail działa również w spoczynku, co oznacza, że dane są zabezpieczone, gdy znajdują się na serwerach ProtonMail. Wszystkie dane przechowywane na serwerach są zakodowane, co zapewnia dodatkową ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

  3. Szyfrowanie SSL/TLS: Połączenia z serwerami ProtonMail są zabezpieczone za pomocą protokołów SSL/TLS, co chroni dane w trakcie ich przesyłania między urządzeniem użytkownika a serwerami ProtonMail.

  4. Szyfrowanie plików: ProtonMail oferuje również funkcje szyfrowania załączników, co oznacza, że pliki przesyłane w ramach wiadomości e-mail są również zabezpieczone.

Ważne jest, aby zrozumieć, że szyfrowanie end-to-end jest kluczowym elementem bezpieczeństwa ProtonMail. Oznacza to, że treść Twoich wiadomości jest bezpieczna przed dostępem ProtonMail i innych osób trzecich. Klucze szyfrowania znajdują się na Twoim urządzeniu, co oznacza, że kontrolujesz dostęp do swoich danych. Jednakże, jak w przypadku każdej usługi, ważne jest, aby stosować dobre praktyki bezpieczeństwa, takie jak silne hasła i ochrona dostępu do swojego konta, aby zwiększyć ogólne bezpieczeństwo swojej korespondencji e-mailowej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 3 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 3 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
+1 głos
1 odpowiedź
pytanie zadane 10 maja 2015 w Edukacja przez użytkownika z.kumorek (160)
+1 głos
1 odpowiedź
pytanie zadane 10 maja 2015 w Edukacja przez użytkownika z.kumorek (160)
0 głosów
1 odpowiedź
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...