0 głosów
w Internet przez użytkownika (240)
Jak bezpieczna jest poczta Proton Mail?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

ProtonMail to usługa poczty elektronicznej, która promuje silne zabezpieczenia i prywatność użytkowników. Oto kilka cech, które przyczyniają się do jej bezpieczeństwa:

  1. Szyfrowanie end-to-end: ProtonMail zapewnia szyfrowanie end-to-end, co oznacza, że tylko nadawca i odbiorca wiadomości mają dostęp do jej treści. Nawet ProtonMail nie ma dostępu do treści wiadomości.

  2. Zero dostępu do danych: ProtonMail deklaruje, że nie przechowuje danych użytkowników w formie, która umożliwiałaby dostęp do ich treści. Oznacza to, że nawet jeśli organy ścigania wystosują żądanie dostępu do konta, ProtonMail nie jest w stanie dostarczyć treści wiadomości.

  3. Ochrona przed phishingiem: ProtonMail wyposażony jest w mechanizmy chroniące przed phishingiem i atakami na uwierzytelnianie, co pomaga w identyfikacji podejrzanych wiadomości.

  4. Zabezpieczenia przeciwdziałające atakom DDoS: ProtonMail posiada środki ochrony przed atakami DDoS, które pomagają zminimalizować ryzyko niedostępności usługi.

  5. Adresy .onion: ProtonMail oferuje dostęp do swojego serwisu przez stronę .onion, co pozwala na korzystanie z usługi w sieci Tor, co dodatkowo zwiększa prywatność użytkowników.

Jednak warto pamiętać, że żadna usługa nie jest całkowicie niepodatna na ryzyko i ataki. Nawiasem mówiąc, ProtonMail podlega prawom Szwajcarii, a niektóre kraje mogą mieć specyficzne przepisy dotyczące dostępu do danych. Ponadto, prywatność i bezpieczeństwo użytkownika zależą również od praktyk i zwyczajów użytkownika, takich jak silne hasła, dwuetapowa weryfikacja i ochrona przed phishingiem.

Jeśli zależy Ci na zachowaniu prywatności i bezpieczeństwa w komunikacji e-mailowej, ProtonMail może być dobrym wyborem. Jednak zawsze ważne jest, aby zrozumieć, jak działa usługa i stosować dobre praktyki zabezpieczeń w swojej codziennej komunikacji online.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 3 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 3 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 26 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 26 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 2 lutego 2014 w Internet przez użytkownika arizonamyland (160)
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...