+1 głos
w Turystyka przez użytkownika
Co powinienem wiedzieć o Birmingham?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika
Birmingham jest drugim co do wielkości brytyjskim miastem, częścią aglomeracji miejskiej West Midlands, w której żyje ok. 2,6 mln obywateli. Miasto stanowi ośrodek przemysłowy, a niegdyś należało do najważniejszych centrów rewolucji przemysłowej.

Birmingham oferuje wiele korzyści dla zainteresowanych pracą w Wielkiej Brytanii z Polska. Jako miasto przemysłowe ma do zaoferowania miejsca pracy w fabrykach, magazynach, po prostu w miejscach, gdzie szeroka znajomość języka angielskiego nie jest potrzebna. Poza naszym stowarzyszeniem w Birmingham nie istnieje żadna inna polska agencja oferująca swoje usługi, co sprawia, że konkurencja jest mniejsza niż w Londynie, Manchester i innych miastach.

Birmingham jest miastem mniejszym i tańszym w porównaniu z Londynem, dokąd podąża większość pracowników z Europy Wschodniej. To na początku ułatwi orientację w mieście i okolicy, a przede wszystkim zmniejszy koszty zakwaterowania i usług, które w porównaniu z Londynem są niższe. Najprawdopodobniej pierwsze wypłaty będą w wysokości płacy minimalnej, tj. 5,05 funta na godzinę. Taką samą kwotę można otrzymać w Londynie przy dużo większych opłatach.

Miasto Birmingham jest częścią aglomeracji West Midlans, leżącej na zachód od środkowej Anglii, na wysokości 150-200 m (n.p.m.). Birmingham jest przede wszystkim miastem przemysłowym, jedna czwarta artykułów eksportowanych z Wielkiej Brytanii, pochodzi z jego rejonu. Birmingham jest miastem bardzo zróżnicowanym pod względem etnicznym i kulturowym. Na ogół uważane jest za miasto bezpieczne, centrum strzeżone jest przez policję. Pomimo to, jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie spacerować po pustych uliczkach (przede wszystkim nocą), być ostrożnym podczas pobierania pieniędzy z bankomatu i nie wsiadać do taksówek bez oznaczenia. Do mniej prestiżowych dzielnic należą przede wszystkim Aston, Lozells, Newtown i Sparkbrook.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 6 lutego 2012 w Turystyka przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 23 marca 2012 w Turystyka przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 30 lipca 2012 w Turystyka przez użytkownika Makaraka (120)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 23 marca 2012 w Turystyka przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 23 marca 2012 w Turystyka przez użytkownika niezalogowany
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...