0 głosów
w Zdrowie przez użytkownika

Byłam kilka dni temu u ginekologa. Miałam dość obfite upławy które na początku miały wygląd malutkich białych grudek, do tego dochodziło lekkie swędzenie. Lekarz po zbadaniu mnie przepisał mi i mojemu partnerowi metronidazol (krem i tabletki + dla mnie oprócz tego ten sam lek dopochwowo). Problem polega na tym że właściwie nie wiem na co jestem chora :) Lekarz powiedział jedynie że musiałam się gdzieś zarazić ale nie powiedział czym - sama mogłam go spytać ale byłam lekko zdenerwowana i w końcu tak wyszło że nie zapytałam. Może Wy rozjaśnicie mi jakoś sytuację?

3 odpowiedzi

0 głosów
przez użytkownika
 
Najlepsza

Metronidazol jest środkiem przepisywanym w przypadku zakażenia pierwotniekiem, zwanym Lambliozą. Pierwotniak ten osadza się w dwunastnicy, jelicie cienkim lub grubym. Nie jest to groźne i stosuje się takie właśnie leczenie. Z racji bezpieczeństwa lek podaje się obojgu partnerom.

0 głosów
przez użytkownika (140)
Według mnie to masz grzybicę a dostałaś leki na bakterie lub pierwotniaki, więc trochę słabo ale moze pomoże. Dokup Lacibios femina, nie kochaj się w trakcie leczenia, Probiotyk bierz jeszcze jakiś czas po leczeniu. Infekcje bardzo łatwo złapać, nawet na basenie ;)
0 głosów
przez użytkownika (140)
U mnie wystąpił ten problem i była u mnie wlaśnie grzybica. Tak samo i mój partner musiał sie podleczyć. Ale z racji tego iż miałam problem z dostaniem sie do lekarza najpierw poszłam do apteki i dostałam multi gyn acti gel i łagodził on straszne swedzenie. A lekarz dał lek dopochwowy i już od dawna nie mam żadnych problemów, bo ten gel stosuje obecnie profilaktycznie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź
pytanie zadane 17 października 2012 w Zdrowie przez użytkownika Sandra:) (3.4k)
0 głosów
0 odpowiedzi
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 8 czerwca 2014 w Zdrowie przez użytkownika wilmaksio4 (690)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 5 listopada 2013 w Zdrowie przez użytkownika uzytkownik (120)
+3 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 29 listopada 2012 w Zdrowie przez użytkownika figurakasi (880)
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...