0 głosów
w Internet przez użytkownika (140)

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (480)

Jeśli ekran Twojego urządzenia nagle stał się pionowy zamiast poziomy, oznacza to, że prawdopodobnie zmieniła się orientacja ekranu. Możliwe, że przypadkowo wyłączyłeś funkcję automatycznego obracania ekranu lub istnieje problem z czujnikiem orientacji w urządzeniu. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby spróbować rozwiązać ten problem:

  1. Spróbuj obrócić urządzenie fizycznie: Upewnij się, że nie ma fizycznych przeszkód, które powodują, że ekran pozostaje w trybie pionowym. Obróć urządzenie na bok, aby sprawdzić, czy ekran przejdzie w tryb poziomy.

  2. Włącz funkcję automatycznego obracania ekranu: W wielu urządzeniach z systemem Android lub iOS istnieje funkcja automatycznego obracania ekranu, która dostosowuje orientację ekranu w zależności od sposobu, w jaki trzymasz urządzenie. W systemie Android, zwykle znajdziesz tę opcję w górnej części ekranu po rozsuwając menu szybkich ustawień (przesuń palcem z góry ekranu w dół). W systemie iOS, dotknij ikony blokady orientacji ekranu na ekranie głównym, aby wyłączyć blokadę.

  3. Zresetuj ustawienia ekranu: Jeśli opcja automatycznego obracania ekranu jest włączona, ale ekran nadal pozostaje pionowy, spróbuj zresetować ustawienia ekranu do domyślnych. W systemie Android możesz to zrobić, idąc do "Ustawienia" > "Wyświetlacz" > "Zaawansowane" (lub podobny), a następnie wybierz "Resetuj ustawienia" lub "Resetuj domyślne". W systemie iOS, możesz to zrobić w "Ustawienia" > "Ogólne" > "Resetuj" > "Resetuj ustawienia ekranu".

  4. Sprawdź aktualizacje systemu: Upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego. Czasami problemy z orientacją ekranu mogą być spowodowane błędami oprogramowania, które zostały naprawione w późniejszych wersjach systemu.

  5. Sprawdź aplikacje zewnętrzne: Jeśli problem występuje tylko w jednej konkretnej aplikacji, możliwe, że ta aplikacja ma własne ustawienia orientacji ekranu. Sprawdź ustawienia tej aplikacji lub spróbuj ponownie zainstalować ją.

Jeśli te kroki nie pomogą, a problem nadal występuje, może to wskazywać na problem sprzętowy lub inną zaawansowaną konfigurację, w takim przypadku warto skontaktować się z producentem urządzenia lub serwisem technicznym w celu uzyskania dalszej pomocy.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 22 grudnia 2014 w Internet przez użytkownika JagodaPL123 (140)
0 głosów
4 odpowiedzi
pytanie zadane 18 października 2012 w Osobiste przez użytkownika Agata:) (7.4k)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 17 października 2012 w Internet przez użytkownika Agata:) (7.4k)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 10 listopada 2012 w Osobiste przez użytkownika Agata:) (7.4k)
0 głosów
1 odpowiedź
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...