0 głosów
w Motoryzacja przez użytkownika (120)
Witam kupiłem samochód i ma LPG Ale nie ma wbitego w dowodzie jak i również nie ma papierów LPG co teraz mogę zrobić czy dało by radę by instalator gazowy wystawi mi papiery proszę o pomoc z góry bardzo dziękuję chodzi o to jak zdobyć papiery

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (190)

Witam! Rozumiem, że chodzi o uzyskanie odpowiednich papierów potwierdzających montaż instalacji LPG w samochodzie, które mogą być wymagane przez organy kontrolne lub ubezpieczyciela. Oto kroki, które mogą pomóc w uzyskaniu tych dokumentów:

  1. Skontaktuj się z instalatorem gazowym: Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z instalatorem, który zamontował instalację LPG w Twoim samochodzie. Powinieneś zapytać go, dlaczego nie zostały dołączone odpowiednie dokumenty i jakie są możliwości ich uzyskania.

  2. Wystawienie papierów: Jeśli instalator zapewnia, że ​​może wystawić potrzebne dokumenty, poproś go o ich wystawienie. Na ogół instalator gazowy powinien posiadać odpowiednie uprawnienia do montażu i homologacji instalacji LPG oraz umiejętność wydawania papierów potwierdzających legalność i zgodność z przepisami.

  3. Sprawdź legalność instalacji: Upewnij się, że instalacja LPG w Twoim samochodzie spełnia obowiązujące przepisy i normy bezpieczeństwa. Niektóre kraje i regiony mają ściśle określone zasady dotyczące montażu i homologacji instalacji LPG, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z przepisami.

  4. Uzyskaj certyfikat homologacji: W niektórych krajach lub regionach może być wymagane uzyskanie certyfikatu homologacji dla instalacji LPG. Jeśli instalator gazowy tego nie zrobił, zapytaj, czy jest w stanie to zrobić i uzyskać odpowiedni certyfikat.

  5. Skontaktuj się z firmą, która homologowała instalację: Jeśli instalacja została wcześniej zarejestrowana i homologowana, ale brakuje papierów, skontaktuj się z firmą, która zajęła się homologacją, aby dowiedzieć się, czy można odtworzyć brakujące dokumenty.

  6. Wizyta w lokalnym punkcie diagnostycznym: Jeśli instalator nie jest w stanie pomóc, skontaktuj się z lokalnym punktem diagnostycznym lub stacją kontroli pojazdów, gdzie można uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat wymagań i możliwości legalizacji instalacji LPG.

  7. Zgłoś do odpowiednich organów: Jeśli masz problemy z uzyskaniem odpowiednich papierów, warto skonsultować się z lokalnym urzędem ds. transportu lub odpowiednimi organami regulacyjnymi, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu i przedstawią wymagane kroki do legalizacji instalacji.

Pamiętaj, że nielegalna instalacja LPG może prowadzić do różnych problemów, w tym problemów z ubezpieczeniem czy uprawnieniami do ruchu, dlatego warto działać w sposób zgodny z przepisami i uzyskać wymagane dokumenty.

przez użytkownika (120)
Dziękuję za info znaczy widać że jest założony nowe instalacja i fachowo tylko problem jest że nie wiem gdzie był robiony montaż

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 6 czerwca 2012 w Inne przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 3 czerwca 2012 w Sex przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 30 maja 2012 w Sex przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 29 maja 2012 w Zdrowie przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 16 maja 2012 w Zdrowie przez użytkownika niezalogowany
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...