0 głosów
w Zdrowie przez użytkownika (220)
Najlepszy i najskuteczniejszy, ostatnio coraz więcej włosów mi wypada, zaczęły się też rozdwajać, nie farbuję ich, robiłam morfologię - jestem zdrowa. Może brakuje mi jakiś witamin?

1 odpowiedź

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować wypadanie włosów, w tym czynniki genetyczne, stres, nieodpowiednia dieta, brak snu, choroby skóry głowy, choroby tarczycy, a także niektóre leki i zabiegi kosmetyczne. Dlatego też, aby skutecznie poradzić sobie z problemem wypadających włosów, warto skonsultować się z dermatologiem lub specjalistą ds. włosów.

Jeśli jednak chcesz spróbować preparatu na wypadanie włosów, najlepiej wybierać te, które zawierają składniki, które wspomagają wzrost i kondycję włosów, takie jak biotyna, witaminy z grupy B, cynk, aminokwasy i keratyna. Ważne, aby wybrać preparat od renomowanego producenta i zgodnie z zaleceniami stosować go przez odpowiedni okres czasu, aby uzyskać oczekiwane efekty.

Warto również zadbać o swoją dietę, włączając w nią produkty bogate w składniki odżywcze, takie jak warzywa, owoce, orzechy, ryby i mięso, a unikając jednocześnie jedzenia fast-foodów, słodyczy i wysokoprzetworzonych produktów spożywczych.

Pamiętaj też, że dbanie o swoje włosy powinno obejmować delikatne mycie, unikanie gorącego suszenia, rozczesywanie ich delikatnymi szczotkami oraz minimalizowanie stosowania zabiegów chemicznych, takich jak farbowanie i prostowanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 30 stycznia 2014 w Dom i Ogród przez użytkownika wiesia (930)
0 głosów
2 odpowiedzi
0 głosów
2 odpowiedzi
pytanie zadane 28 kwietnia 2013 w Uroda i Styl przez użytkownika czekoczeko (120)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 4 lutego 2012 w Zdrowie przez użytkownika niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 2 lutego 2012 w Zdrowie przez użytkownika niezalogowany
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...