0 głosów
w Internet przez użytkownika (240)
Jak zmniejszyć rozmiar załącznika e-mail?

2 odpowiedzi

0 głosów
przez użytkownika (3.7k)

Aby zmniejszyć rozmiar załącznika e-mail możesz skorzystać z oprogramowania do kompresowania i archiwizowania danych. Za pomocą WinRAR, możesz skompresować pliki lub foldery do formatu archiwum, który jest bardziej efektywny w kompresji niż oryginalne pliki. Oto kroki, które możesz podjąć:

  1. Pobierz i zainstaluj WinRAR, jeśli nie masz go jeszcze na swoim komputerze.

  2. Wybierz pliki lub foldery, które chcesz skompresować. Możesz to zrobić, klikając prawym przyciskiem myszy na wybranym pliku lub folderze, a następnie wybierając opcję "Dodaj do archiwum" z menu kontekstowego.

  3. Po wybraniu "Dodaj do archiwum" pojawi się okno dialogowe WinRAR.

  4. Wybierz format kompresji. Format ZIP jest najbardziej powszechny i kompatybilny z wieloma programami do rozpakowywania, ale WinRAR obsługuje wiele różnych formatów. Możesz wybrać format z rozwijanego menu "Format archiwum".

  5. W sekcji "Metoda kompresji" możesz dostosować ustawienia kompresji, takie jak poziom kompresji i inne opcje. Im wyższy poziom kompresji, tym mniejszy będzie rozmiar archiwum, ale proces kompresji zajmie więcej czasu.

  6. Jeśli chcesz zabezpieczyć archiwum hasłem, możesz to zrobić, wybierając zakładkę "Zabezpieczenia" i wpisując hasło.

  7. Kliknij "OK", aby rozpocząć proces kompresji. WinRAR stworzy archiwum zawierające skompresowane pliki lub foldery.

  8. Po zakończeniu procesu kompresji otrzymasz archiwum o mniejszym rozmiarze. Możesz dołączyć to archiwum do swojej wiadomości e-mail jako załącznik.

Należy pamiętać, że rozmiar końcowego archiwum zależy od rodzaju plików, które kompresujesz. Nie wszystkie pliki zostaną skompresowane w taki sam sposób, a efekty kompresji mogą się różnić w zależności od rodzaju danych. Jednak korzystając z kompresji, możesz znacznie zmniejszyć rozmiar załącznika e-mail.

Warto zabezpieczyć archiwum przez ustanowienie hasła.

0 głosów
przez użytkownika (410)

Nie potrzebujesz instalować WinRAR-a ani żadnego innego dodatkowego programu, ponieważ skompresowane archiwum ZIP można utworzyć za pomocą wbudowanego w Windows eksploratora plików. Kliknij na pulpicie lub w katalogu prawym przyciskiem myszy, a z wyświetlonego menu wybierz Nowy i Folder skompresowany (zip). Do archiwum "wrzuć" pliki przeciągając je myszą, tak jak do zwykłego katalogu. Plik ZIP powinien być mniejszy niż umieszczone w nim pliki. Następnie cały plik archiwum wyślij jako załącznik. Zabezpieczanie archiwa hasłem w tym przypadku nie jest takie potrzebne, ponieważ załącznik wiadomości i tak dostanie ta osoba, do której ją wysyłasz - co innego gdyby np. archiwum byłoby przeczhowywane na firmowym bądź szkolnym komputerze i zawierało Twoje prywante dane.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 26 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 3 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 26 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 3 września 2023 w Internet przez użytkownika gordokgekko (240)
0 głosów
1 odpowiedź
pytanie zadane 16 lutego 2012 w Uroda i Styl przez użytkownika hesoyam (120)
Witaj w serwisie pytań i odpowiedzi Pytania.pl, gdzie masz możliwość zadawania własnych pytań i otrzymywania odpowiedzi od innych użytkowników społeczności. Zarejestruj konto i dołącz do użytkowników Pytania.pl. Pytaj, odpowiadaj i zdobywaj punktu!

Kategorie

...